Єврокомісія дозволила експорт українських фруктів та овочів

5 Вересня 2019, 17:52

Україна може безперешкодно поставляти фрукти та овочі в Євросоюз відповідно до нових вимог безпеки продукції. Про це йдеться на сайті Єврокомісії.

 

Як заявляла екс-голова Мінагрополітики Ольга Трофімцева, український виробник повинен звернутися до Держпродспоживслужби для підтвердження, що продукція поставляється з місць, вільних від карантинних організмів, визначених у директиві ЄС.

 

Нагадаємо, 1 вересня почала діяти заборона на імпорт до Євросоюзу яблук, груш, томатів, баклажанів, перцю і деяких інших видів продукції у зв'язку з набранням чинності директиви ЄС 2019/523 про посилення заходів захисту від шкідливих карантинних організмів.

 

Таким чином, країни – не члени ЄС – зобов'язані офіційно оголосити про відсутність на їх території певних карантинних організмів (Enarmonia prunivora Walsh, Grapholita inopinata Heinrich, Rhagoletis pomonella (Walsch), Guignardia piricola (Nosa) Yamamoto, Tachypterellus quadrigibbus Say, Neoleucinodes elegantalis (Guenée) і Tephritidae (non-European).

 

В Україні таких організмів не виявляли, тож Держпродспоживслужба офіційно звернулась до Єврокомісії про безперешкодний імпорт цих товарів.

 

Як повідомлялося, у січні-липні 2019 року український експорт в країнах ЄС виріс на 8% до 12,188 млрд доларів, а імпорт – на 5% до 14,049 млрд доларів.