Єврокомісар звинуватив Кемерона у провалі агітації за збереження членства Великої Британії у ЄС

24 Червня 2016, 20:31

«Неприйнятні дії» прем’єр-міністра Великої Британії Девіда Кемерона призвели до негативного для ЄС результату референдуму у Великій Британії щодо виходу з союзу європейських держав. Про це заявив Європейський комісар з питань цифрової економіки і суспільства Гюнтер Еттінгер під час інтерв’ю Euronews.

«Коли він (Кемерон – Ред.) залишав Брюссель, він чітко заявив: «Будь ласка, дайте мені стати лідером кампанії у Великій Британії, мені не потрібна жодна підтримка з Брюсселя». Це була його пряма настанова, щоб Єврокомісія була «поза грою», – сказав Еттінгер у відповідь на запитання ведучого про пасивну роль влади ЄС під час підготовки  до референдуму у Великій Британії.

Читайте також: Британські медіа про Brexit: трагічні наслідки для економіки та суспільства

«Тож це його помилка?» – уточнив ведучий. «Я думаю, так, виключна», – відповів Еттінгер.

На запитання ведучого про результати референдуму в Північній Ірландії та Шотланії, де більшість висловилися проти виходу, Еттінгер відповів: «Велика Британія залишає Євросоюз… Якщо Шотландія проведе референдум та залишить королівство, що цілком можливо, то вона стане незалежною європейською країною у всіх вимірах… то вона має шанс стати новим членом ЄС… Тільки так».

Окрім того, Еттінгер переконаний, що Кемерон та Джонсон (екс-мер Лондона Боріс Джонсон, головний прихильник виходу Великої Британії з ЄС – Ред.) могли призвести до розпаду Великої Британії у майбутньому.

«Шотландія може вийти з Великої Британії… Те, що зробили Кемерон та його опонент Джонсон матиме руйнівні наслідки да Великої Британії у наступні 25 років», – зазначив Еттінгер.

Як повідомлялося, за офіційними даними, оприлюдненими виборчою комісією, на історичному референдумі у Великій Британії перемогли прибічники виходу країни з Євросоюзу.  За таке рішення проголосували 51,9% громадян, проти – 48,1%.