Фюле спростував інформацію, закладену в питанні від журналіста про те, що Брюссель відкладає підписання Угоди. За його словами, після того, як документ був парафований, в даний час над ним триває робота з тим, щоб Угода була готова для підписання до кінця цього року.
"Але потім виникає інше питання: чи будуть у той час політичні умови для його підписання і пізніше ратифікацію Європарламентом і державами-членами. Політичні умови ніколи не були пов'язані з одним ім'ям, але пов'язані з тим, що Україна, насправді, провалила верховенство права і деякі аспекти фундаментальних прав і свобод, які зашиті в цій угоді", – сказав він.
У цьому зв'язку єврокомісар висловив упевненість, що перед ратифікацією "партнер почне виконувати умови цієї Угоди". "Я вважаю, що логічно бути відданим конкретному змісту перед тим, як ти його підпишеш. Перед тим, як його ратифікувати, ми очікуємо, що партнер почне його виконувати", – сказав він.
Окрім того, Фюле перерахував ряд факторів, які викликають стурбованість ЄС щодо України, зокрема справа екс-прем'єра Юлії Тимошенко, яку ЄС "вважає політичним, а не кримінальним". "Те, чим ми стурбовані, так це тим, що якщо подивитися на індекс свободи вираження, то Україні не робить прогрес, він падає вниз. І це причина стурбованості", – підкреслив він.
Нагадаємо, наприкінці травня Фюле закликав своїх колег із Європарламенту виважено підходити до опису ситуації в Україні.
Як повідомлялося раніше, у прийнятій 24 травня резолюції Європарламент зазначив, що для укладення угоди про асоціацію України і ЄС необхідна декриміналізація в Україні політичних рішень.