Єврокомісар заявив про виділення нової фінансової допомоги постраждалим від війни на Донбасі

17 Березня 2016, 15:21

Євросоюз вирішив виділити Україні додаткові €20 млн у якості гуманітарної допомоги постраждалим у війні на Донбасі. Про це заявив європейський комісар
з гуманітарної допомоги та управління у кризових ситуаціях Христос Стиліанідес, який перебуває з візитом на сході України, пише Європейська правда.

«Ми збільшуємо нашу допомогу для ураженого населення за допомогою додаткових €20 млн. У такий спосіб з початку кризи загальна сума гуманітарної допомоги, що її надали Євросоюз і його країни-члени, сягнула понад €143 млн», – йдеться у тексті.

На думку Стиліанідеса, найбільше гуманітарні потреби відчуваються поблизу лінії зіткнення та на територіях, неконтрольованих українською владою.

«ЄС вкотре повторює свій заклик до усіх сторін надати безперешкодний доступ для гуманітарних партнерів, аби ті змогли вільно здійснювати свою діяльність на місцях. Попри те, що деяким гуманітарним організаціям було надано дозвіл на відновлення своєї діяльності на територіях, неконтрольованих українською владою, їм бракує спроможності задовольнити усі потреби», – зазначив єврокаомісар.

Він наголосив, що більшість нової допомоги піде для забезпечення освіти дітей, які найбільше страждають під час війни.

«У довготривалій перспективі для допомоги 1,5 мільйонам переміщених осіб потрібні будуть додаткові заходи; вони необхідні для сприяння соціально-економічному розвитку, а також заради збереження надії на краще майбутнє. Українські політичні сили повинні й надалі зосереджувати зусилля на процесі реформ задля подальшої підтримки з боку українських громадян та міжнародної спільноти. У часи, коли Євросоюз і міжнародна спільнота мають реагувати на безпрецедентне зростання труднощів, пов’язаних із надзвичайними ситуаціями гуманітарного характеру – починаючи з кризи біженців, – ЄС не може закрити очі на те, що відбувається у Східній Україні», – додав Стиліанідес.

Як повідомлялося, у вересні Стиліанідес закликав бойовиків надати безперешкодний доступ гуманітарним службам у східній Україні