Про це він заявив в інтерв’ю газеті «Коммерсанть-Украина».
Зокрема, на запитання про враження від зустрічі з Віктором Януковичем, Фюле заявив:
«Знаєте, це одне з цікавих завдань, які стоять перед нами – навчитися спілкуватися один з одним, і при цьому ще й розуміти один одного… Поки нам часто доводиться говорити у формі монологу. І якщо навіть вдається перейти до діалогу і вийти з кімнати переговорів з думкою, що ти нарешті відчув взаєморозуміння з українською стороною, через деякий час наздоганяє розчарування. Бо розумієш, що домовленості не працюють. З цією проблемою нам потрібно справитися!».
Водночас єврокомісар вважає, що на відміну від минулорічної зустрічі з Януковичем під час цьогорічної таки було досягнуто певного розуміння.
«Мені здається, що певне розуміння в цей раз було. Наприклад, щодо того, що майбутні вибори мають бути чесними і вільними. Ми особливо підкреслили важливість свободи слова. Здається, є розуміння, що зараз неприпустима пауза в наших відносинах, в реалізації можливостей. З часом ми побачимо, чи краще президент Янукович зрозумів важливість дотримання європейських цінностей», – зазначив єврокомісар.
«До речі, в ході бесіди президент згадав про якісь додаткові умови, які ЄС нібито висуває для підписання угоди про асоціацію. Мені довелося пояснити йому, що ніяких додаткових питань у нас не з'явилося. А те, про що йде мова, дотримання європейських цінностей, турбувало нас з самого початку переговорів між Україною та ЄС, і ми це кожен раз підкреслювали», – додав він.
На запитання, чи готовий Фюле до того, що ситуація з Юлією Тимошенко не покращиться, адже за підсумками ялтинської зустрічі стало ще більш очевидним, що найближчим часом влада не має наміру йти на поступки ЄС у цьому питанні», він відповів:
«Покажіть мені хоч когось, хто готується до поганих новин! І чому взагалі ми повинні готуватися до негативного варіанту розвитку подій, якщо у нас зберігається можливість добитися поліпшень? Знаєте, ми провели чимало часу, обговорюючи з президентом це питання. Ми говорили про важливість місії Олександра Кваснєвського і Пата Кокса, спрямованої Європарламентом (ЄП). На початку жовтня вони мають намір відзвітувати перед ЄП про виконану роботу, і я вважаю, що у їхній місії ще є потенціал, її варто продовжити. Так що давайте сподіватися, що ця місія принесе позитивні новини, яких ми чекаємо».
Нагадаємо, Пат Кокс і Олександр Кваснєвський прибули до України у червні цього року в якості спостерігачів за касаційним процесом у справах екс-урядовців Тимошенко.