Єврокомісар також жалкує, що не зустрінеться з Тимошенко у найближчі дні

1 Лютого 2011, 19:05

Як зазначається в заяві, «ЄС хотів би наголосити на важливості повної поваги до такого принципу як верховенство права під час усіх кримінальних розслідувань та судових переслідувань, включаючи принцип чесного, неупередженого та незалежного судового процесу. У цьому зв’язку , ЄС також нагадує про неприпустимість використання кримінального права у політичних цілях».

Тим не менш, зазначається в заяві, «з повною повагою до судових процедур», комісар Фюле «висловлює жаль через той факт, що в результаті обмеження пересування пані Тимошенко, європейські інституції не матимуть змоги продовжити свій постійний діалог з нею у Брюсселі в найближчі дні. Такі дискусії є частиною ширшого діалогу, який ЄС із задоволенням веде з усіма важливими партнерами в Україні щодо запровадження європейського порядку денного для цієї країни».

Як повідомлялось, 1 лютого президент Європейського парламенту Єжи Бузек висловив розчарування у зв’язку з повідомленням про те, що у нього не буде можливості зустрітися з лідером української опозиції Юлією Тимошенко. Зустріч Бузека та Тимошенко була запланована на 2 лютого.

Нагадаємо, слідчий з розслідування особливо важливих Генпрокуратури справ відмовив Тимошенко в її проханні залишити межі України для поїздки до Брюсселя, мотивуючи це рішення проведенням слідчих дій у кримінальній справі, порушеній стосовно неї.