"Найближчі місяці дуже відповідальні: від того, як Україна впорається з виборчим правосуддям, як вона буде рухатися на шляху реформи судової системи і генералів прокуратури, і, перш за все, чи зможе вона організувати майбутні вибори у відповідності з міжнародними стандартами, буде залежати її шлях", – сказав він у п'ятницю, 14 вересня, на відкритті 9-ї Ялтинської щорічної зустрічі.
"Вибори – ключовий крок", – підкреслив Фюле.
Він також зазначив, що дотримання європейських цінностей в питаннях свободи зібрань і слова, демократії, верховенства права є ключовою запорукою успіху на шляху європейської інтеграції України.
Фюле висловив думку, що Україна може досягти "точки неповернення" на шляху євроінтеграції. У той же час він відзначив, що іноді складається враження, що в Україні "точкою неповернення" вважають консолідацію влади, з чим не можна погодитися.
На закінчення, єврокомісар підкреслив, що ЄС не зацікавлений у паузі у взаєминах з Україною, як це намагаються представити.
За його словами, в такій паузі також не зацікавлені і українські громадяни, і українська економіка, які могли б отримати відчутний позитивний ефект від візової лібералізації, підписання Угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі, до яких Київ і Брюссель були так близькі.
Як повідомлялося, 9-а Ялтинська щорічна зустріч "Україна і світ: долаючи завтрашні виклики разом" пройде з 13 по 16 вересня в Лівадійському палаці Ялти. Більше 200 провідних представників політичних, ділових і громадських кіл з більш ніж 20 країн світу обговорять основні глобальні виклики та їхній вплив на Європу, Україну та світ.
Пленарна частина 9-ї щорічної Ялтинської зустрічі відкриється 14 вересня виступами президента України Віктора Януковича і прем'єр-міністра Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана. Президенти двох країн обговорять актуальні питання розвитку України та Туреччини, а також майбутнє "широкої Європи" у 21-му сторіччі. Модератором дискусії стане екс-президент Польщі (1995-2005), голова наглядової ради YES Олександр Кваснєвський.
Основною темою 9-ї Ялтинської щорічної зустрічі стануть ключові трансформації, які вже сьогодні формують майбутнє глобального світу. Дискусії форуму будуть присвячені майбутньому світової економіки, питань нового світопорядку та безпеки, можливим моделям розвитку капіталізму. Особливу увагу буде приділено ролі інновацій та лідерства в трансформації економіки та суспільства. Серед тем обговорення – майбутнє Європейського союзу, енергетичні проблеми, а також внутрішні і зовнішні виклики, що стоять перед Україною.
У дискусіях форуму також візьмуть участь Ньют Гінгріч, Вільям Дейлі, Роберт Зеллік, Домінік Стросс-Кан, Кондоліза Райс, Гордон Браун, Алек Росс, Ерік Ландер, Кайрат Келімбетов, Карл Більдт, Хав'єр Солана та інші.