Єврокомісар: Москва, Київ і Брюссель достатньо розумні, аби не допустити “газового конфлікту”

4 Листопада 2013, 21:25

"Немає сумнівів у тому, що є конфлікт, є різні позиції між Російською Федерацією, зокрема, Газпромом з одного боку і Україною та ЄС з іншого. Я думаю, що нам необхідно розумне і класне взаєморозуміння, нам необхідні хороші тристоронні відносини. Мої очікування такі, що ми всі троє досить розумні і досить кмітливі, щоб уникнути непотрібних конфліктів і я впевнений що всі зацікавлені в тому, щоб уникнути аналога того, що відбулося в січні 2009 року", – заявив Оттінгер, відповідаючи на запитання про можливий вплив подальшої асоціації України з ЄС на постачання російського газу в ЄС, зокрема, повторення так званої "газової війни".

Єврокомісар підкреслив, що Росія і Газпром "є і будуть нашими найбільш значущими постачальниками і найбільш важливими партерами, постачальниками та експортерами на ринок ЄС".

"Ми хочемо продовжувати це хороше партнерство на довгострокову перспективу. І для цього потрібна Україна, як транзитна країна, як партнер і ще більше – як партнер з його власними ресурсами", – констатував він.

Оттінгер підкреслив, що "Росія хоче виробляти і продавати газ, ми хочемо його купувати і платити за нього, ми хочемо використовувати всі існуючі труби".

"Я оптимістичний щодо того, що в наступні місяці ми обійдемо будь-які великі проблеми, такі, як були чотири роки тому", – додав Оттінгер

Позначки: