Про це він заявив, виступаючи на 19-му засіданні Комітету парламентського співробітництва Україна-ЄС у Страсбурзі.
Говорячи про Угоду про асоціацію, комісар, зауважив, що задоволений тим фактом, що Київ і Брюссель змогли наприкінці березня парафувати цей документ.
“Результат цієї важкої роботи є в тому, що зараз ми маємо на столі одну з найамбітніших і комплексних угод, про які ЄС колись вів переговори з третьою країною. Ми хочемо підписати угоду, і знову, щоб не було помилок: підписання угоди відкриє шлях всебічній програмі модернізації, пов’язаної з посиленою підтримкою. Це буде добре для України, добре для Європейського Союзу і добре для “Східного партнерства”, – сказав комісар.
Говорячи про можливість підписання Угоди про асоціацію, Фюле нагадав рекомендації Комітету парламентського співробітництва Україна-ЄС, зроблені у лютому цього року, в яких зазначається, що “чим більше Україна поділятиме спільні цінності з Європейським Союзом, чим більше вона зосереджуватиметься на реалізації реформ, тим більшим буде поглиблення відносин з Європейським Союзом”.
“Я хочу підняти цей пункт, тому що це дуже важливо: Європейський Союз не хоче більше пояснень від України, він хоче дій”, – підкреслив Фюле.
За його словами, ці дії мають передусім стосуватися трьох основних напрямків: проведення чесних та вільних виборів, вирішення питання вибіркового правосуддя, а також посилення реформ, погоджених у рамках Порядку денного асоціації.
При цьому єврокомісарнаголосив, що, незалежно від того, якими будуть результати виборів і реформ, Євросоюз очікує від України вирішення питання вибіркового правосуддя.
За словами Фюле, позитивним є ухвалення Україною нового Кримінального процесуального кодексу, однак потрібно вносити зміни і до інших законів, зокрема, про Генеральну прокуратуру, адвокатуру, перегляд ролі Вищої ради юстиції.
“Незалежно від політичного клімату в Україні, ці реформи вимагають міжпартійної підтримки”, – наголосив комісар.