Згідно з оптимістичним сценарієм, угоду про асоціацію буде підписано після парламентських перегонів 2012-го. Але є умова – вільні вибори. За сценарієм найпесимістичнішим Україні дають 20 років на те, щоб розібратися із собою та своїми євроінтеграційними прагненнями. Решта варіантів стоять на шкалі між цими двома.
Тим часом, зазначають автори, українська влада привітала себе з парафуванням, якого ще не відбулося, і з перспективою членства, яка буцімто є «прихованою».
«Натомість ЄС робитиме ставку на підтримку громадянського сектору в Україні. Таким чином він резервуватиме альтернативний майданчик для діалогу з нашою країною на випадок остаточної політичної деградації офіційного Києва й огульного згортання демократії. Однак суспільство має спромогтися на активнішу роль, ніж ця. Адже якщо Україна втратить європейську перспективу і перетвориться на диктатуру, яка дедалі міцніше застрягатиме в обіймах Кремля, це буде поразкою і для неї самої, і для Європи, нашого спільного дому», – вважають автори.
Детальніше про результати саміту Україна-ЄС, де очікували парафування угоди про асоціацію, читайте у матеріалі «Гра в піжмурки» у №52 «Українського тижня»