Єврогрупа відклала виділення Греції нового траншу

Акценти
13 Листопада 2012, 01:55

Греція вже оголосила, що позичить впродовж тижня більше 3 мільярдів євро в короткострокових паперах на 1 і 3 місяці, щоб уникнути дефолту за паперами на 5 мільярдів євро 16 листопада.

"Єврогрупа продовжить обговорення фінансових потреб (Греції) на позачерговій зустрічі, яка буде скликана 20 листопада", – сказав Юнкер журналістам за підсумками наради.

При цьому він зазначив, що Єврогрупа вітає кроки, зроблені грецькою владою для отримання чергового траншу фінансової допомоги.

Спостерігачі пов'язують рішення Єврогрупи з тим, що не готовий звіт "трійки" кредиторів Греції (представників ЄЦБ, МВФ і Єврокомісії) з економіки Греції.

"Ми дуже близькі до ухвалення рішення, і я зроблю все, щоб правильне рішення було прийняте 20 листопада і щоб для усіх проблем (для Греції), які можуть виникнути 16 листопада, було знайдено рішення", – сказав глава Єврогрупи.

Як раніше повідомлялося, Греції може знадобитися додаткова фінансова допомога в розмірі 15 мільярдів євро до 2014 року і ще 17,6 мільярда євро – в наступні два роки.

Нагадаємо, парламент Греції прийняв у ніч з 7 на 8 листопада прийняв середньострокову бюджетну програму на 2013-2016 рік, яка передбачає скорочення витрат на €13,5 мільярда в обмін на черговий €31,5 мільярда кредитів ЄС і МВФ.

Позначки:
90