«Президент Віктор Янукович та Генеральний прокурор Віктор Пшонка наразі взяли справу під свій контроль та всі три підозрювані затримані. Але реакція на цю подію, яка вилилася у вуличні протести та прояви злості через соціальні медіа, маскує серйозну проблему в українському суспільстві – презирство людей, наділених владою, до закону», – пише EUobserver.
«Якщо ти син або племінник когось з влади, ти можеш діяти з повною безкарністю. Непотизм і відсутність поваги до верховенства права процвітає в Україні. Якщо подивитися на сина Януковича (Олександра Януковича. – Ред.) – він став одним зі 100 найбагатших людей країни. Такі речі не були б нормальними в іншій країні. Це справді окраїна Європи», – заявив в інтерв’ю виданню дипломат ЄС.
EUobserver також додало, що нелегко у взаємодії з владою наразі живеться і українським ЗМІ.
«Торік Мохаммад Захур, власник Kyiv Post звільнив свого головного редактора після того, як той опублікував статтю, яка збентежила міністра Януковича. Редактора відновили на посаді, коли колектив почав страйкувати. EUobserver розуміє, що Захур звільнив його через те, що український уряд загрожував його бізнес-інтересам у країні і що він відступив тому, що західні дипломати втрутились за лаштунками», – пише видання.
«Українська правда», як зазначає EUobserver, є «чи не найбільшим жалом в боку Януковича» особливо після публікацій про маєток Януковича. «Єдина причина, чому їх досі не закрили, – це тому, що вони перебувають під захистом легенди про Гонгадзе», – вважає дипломат ЄС.