Євродрузям Януковича довелося виправдовуватися перед колегами з Європарламенту за співпрацю з ПР

23 Травня 2012, 07:41

Про це пише газета "Коммерсант-Украина".

"Дійсно, півтора роки тому ми підписали меморандум з Партією регіонів.Цей рік буде вирішальним у нашій співпраці.Виходячи з розвитку справи Юлії Тимошенко і за підсумками проведення виборів ми побачимо, чи виконують наші партнери свої зобов'язання", – сказаввіце-президент групи СД Лібор Ручок (Чехія), відповідаючи на питання колег у ході дебатів.

Європарламентаріям таке пояснення здалося розмитим, тому представник альянсу ліберал-демократів (АЛДЄ) Гербен-Ян Гербранді(Нідерланди) попросив уточнити, чи готова група СД офіційно розірвати партнерство з українською партією влади.

"Якщо ми не побачимо змін (до кінця 2012року – Ред.), то переглянемо угоду.Ми чітко повідомили це нашим українським партнерам", – запевнив колег депутат від СД Крістіан Вігенін(Болгарія).

Навіть після такої заяви в залі раз у раз виникали перепалки між депутатами від СД та їх опонентами з інших фракцій.

"Ми побачили колег з ЄНП з плакатом і членів СД, яким має бути соромно за все це", – зазначив віце-президент АЛДЄ Алєксандр Граф Ламбсдорф (Німеччина).

"Чого ми повинні соромитися? Того, що використовуємо можливості спілкуватися з Азаровим? Або того, що шукаємо можливість повернути Україну до демократії?Це вам повинно бути соромно за зайву політизацію цієї справи (Юлії Тимошенко – Ред.), – з образою відповів Вігенін.

"Ми повинні зберігати контакти з ПР саме для того, щоб вести з ними переговори з цього чутливого питання", – додав він.

Нагадаємо, вчора в Європарламенті пройшли дебати щодо ситуації в Україні. За їх підсумками був прийнятий проект резолюції, голосування за яку пройде у четвер, 24 травня.