Євродепутати виступили з вимогою пояснити запрошення Лукашенка до Брюсселя

8 Травня 2019, 12:09

П'ять депутатів Європейського парламенту виступили з вимогою пояснити, чому президента Білорусі Аляксандра Лукашенка запросили до Брюсселя на обід з нагоди 10-річчя "Східного партнерства". Про це повідомляє RFE/RL.

 

Так, Лукашенка отримав запрошення на зустріч 13 травня разом з лідерами інших п'яти східних партнерів ЄС: Вірменії, Азербайджану, Грузії, Молдови та України.

 

Зокрема, чиновники, які говорили на умовах анонімності, зазначили, що Лукашенко наразі не відповів на запрошення, і, що вони не очікують, що він з'явиться.

 

Однак той факт, що Лукашенка був запрошений викликав занепокоєння у євродепутатів, які направили листа високому представнику ЄС із зовнішньої політики та політики безпеки Федеріці Могеріні.

 

"Режим Лукашенка підтримував низький рівень дотримання прав людини, придушував інакомислення і нападав на свободу слова. Європейські і білоруські громадяни заслуговують достовірного пояснення запрошення, яке ризикує створити враження про підтримку режиму", – йдеться у листі.

 

Своєю чергою, Білорусь наразі офіційно не підтверджувала, що хтось із офіційних осіб приїде до Брюсселя, хоча, можливо, міністр закордонних справ Владімір Макей, який брав участь у саміті "Східного партнерства" у Брюсселі у 2017 році, все ж буде там.

 

Раніше Лукашенка заявив, що вважає за можливе створення в Союзній державі єдиної валюти, яка повинна являти собою не російський, а "загальний рубль". Білоруський лідер висловив упевненість, що у РФ немає наміру інкорпорувати Білорусію.