Євродепутатам рекомендували обмежитись Києвом під час візиту в Україну – Геращенко

19 Вересня 2016, 09:56

Президент Європарламенту і всі голови політгруп і фракцій прийняли рішення обмежити офіційну програму візиту євродепутатів в Україну тільки Києвом через безпекову ситуацію. Про це заявила віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook.

Зазначається, що євродепутати, візит яких готувався ще з травня, висловлювали бажання відвідати не тільки Київ, але й Донбас.

"І ось, за два дні до початку ПКА українська сторона отримала офіційного листа, що президент Європарламенту і всі голови політгруп і фракцій…прийняла рішення обмежити офіційну програму тільки Києвом, через безпекову ситуацію. Звичайно, депутатам не можна нічого забороняти. Тому Європарламент заборонив їхати своїм співробітникам. Не дозволяється їхати перекладачам і жодному співробітнику", – повідомила Геращенко.

За словами віце-спікера, троє євродепутатів – Ребекка Хармс, Міхаель Боні і Яромір Стетіна – вирішили все ж відвідати схід України.

 

Крім того, Геращенко додала, що делегація ЄП також відвідала лікарню імені Мечникова в Дніпрі.

"В лікарні європейським депутатам показали колекцію куль, осколків від мін і Градів , що їх витягли з понівечених молодих українців, які захищають європейські цінності – право на свободу , незалежність і гідність", – написала депутат.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що депутати Європейського парламенту Ребекка Гармс, Міхаель Боні та Яромір Штетіна, в рамках свого візиту до України, планували відвідати зону проведення Антитерористичної операції на  Донбасі.

Крім того, 15 вересня міністри закордонних справ України Павло Клімкін, Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр і Франції Жан-Марк Еро відвідали зону АТО, зокрема, Слов'янськ та Краматорськ.