Євродепутат закликала країни ЄС залишити Інтерпол, якщо його очолить росіянин

19 Листопада 2018, 10:43

Німецький депутат Європейського парламенту Ребекка Гармс закликала країни Європейського Союзу вийти з Інтерполу, якщо організацію очолить російський генерал-майор Алєксандр Прокопчук.

 

Зокрема, віце-президент Інтерполу Прокопчук, ветеран російського МВС, є головним претендентом на посаду президента організації.

 

"Якщо віце-президент-росіянин очолить Інтерпол, країни ЄС повинні залишити Інтерпол", – написала Гармс у Twitter, звернувшись при цьому до комісара ЄС з питань юстиції Вери Юрової, верховного представника Федеріки Могеріні та президента Єврокомісії Жана-Клода Юнкера.

 

 

 

 

Крім того, старший науковий співробітник аналітичного центру Atlantic Council Андерс Аслунд відзначив, що "Захід повинен залишити Інтерпол", якщо Прокопчук стане президентом організації.

 

"Росія повинна бути вигнана з Інтерполу за її неправильне використання червоних повідомлень(Red Notice, позначка про розшук, – Ред.) про політичні репресії та корпоративні рейди", – наголосив він.

 

 

 

 

Раніше члени парламенту Великої Британії закликали міністра внутрішніх справ Саджида Джавіда посприяти обмеженню доступу Росії до бази даних Інтерполу. 

 

Заклик до МВС надійшов після того, як 30 травня в іспанській столиці Мадриді затримали Білла Браудера за запитом Росії. Раніше Інтерпол неодноразово відмовляв РФ в арешті Браудера.

 

Як повідомлялося, 30 травня поліція Іспанії відпустила британського бізнесмена – засновника фонду Hermitage Capital Management Білла Браудера.

 

Нагадаємо, Центральне бюро Міжнародної поліцейської організації "Інтерполу" розіслало попередження всім державам-членам союзу про те, що Росія в односторонньому порядку не має права використовувати канали організації для переслідування власних цілей, порадивши ігнорувати запити Кремля. Правоохоронні відомства також були повідомлені про те, що Інтерпол заблокував запит Москви на арешт британського бізнесмена – засновника фонду Hermitage Capital Management Білла Браудера.