Євродепутат: проект резолюції Сейму щодо Волинської трагедії демонструє рівень деградації Польщі

12 Липня 2013, 10:53

За словами Коваля, дискусія навколо цього історичного питання схожа на торги словами, через що нівелюється саме питання, яке «підмінюється конкуренцію, хто з політичних партій виграє ці торги».

«У мене в голові просто не вкладається, що робити з цього скандалу. Ця ситуація демонструє рівень деградацію країни», – наголосив Коваль.

Він переконаний, що замість прийняття резолюції, парламент повинен просто встати і вшанувати хвилиною мовчання пам'ять про жертв Волинської трагедії.

«Я вважаю, що події 1943 року, підпадають під визначення геноциду, яке сформулював Рафал Лемкін 1948 року. Але це не означає, що як політик, я хотів би використовувати цей термін у політичній боротьбі. Питання, крім того, проти кого воно використовується в даний час. Проти українців?», – зауважив євродепутат.

Він нагадав, що колишній президент Лех Качинський продемонстрував «неймовірне терпіння у відносинах зі своїми сусідами».

«І говорив про історичні суперечки з граничною стриманістю. Він розумів складність відносин», – підкреслив Коваль.

На його переконання, правда про Волинську трагедію наразі білше потрібна українцям, а не полякам.

«Вони повинні зрозуміти і побачити власну історію». – пояснив євродепутат.

Водночас він наголосив, що цей злочин повинен бути засуджений, але «не всупереч, або проти українців, але разом з українцями».

«Може, перестанемо виховувати весь світ та переконувати усіх, що лише наша версія історії найправдивіша", – запропонував євро парламентар, і продовжив, – «Я знаю, що багато українців змінили ставлення до того, що сталося на Волині, але вони зробили це після дебатів, за власним перконанням, а не через резолюції польського сейму».

Як повідомлялось, депутат польського Сейму від правлячої "Громадянської платформи" (РО) Мирон Сич заявив, що депутати ВР від фракції Партії регіонів та КПУ не мають права звертатись до польського парламенту з проханням визнати Волинську трагедію геноцидом.

Нагадаємо, 148 народних депутатів від Партії регіонів і КПУ звернулися з проханням до Сейму Республіки Польща визнати Волинську трагедію геноцидом польського народу.

Раніше Верхня палата парламенту (сенат) Польщі прийняла резолюцію, у якій визнала події Волинської трагедії «етнічною чисткою з ознаками геноциду».