Євродепутат побоюється, що українська влада досі не зрозуміла ризику ізоляції

11 Травня 2012, 09:04

Таку думку вона висловила у Брюсселі, коментуючи рішення Міністерства закордонних справ України перенести на невизначений термін саміт голів держав Центральноєвропейської ініціативи.

«Розвиток подій (навколо саміту – Ред.) був спричинений рішенням німецького президента Йоахіма Гаука не відвідувати саміт. Я розумію, що інші президенти слідували рішенню Гаука. Чого я побоююся, що український уряд і досі не зрозумів, що ті дії, які здійснюються проти опозиції, ведуть країну до ізоляції», – сказала депутат.

На її думку, в офіційного Києва є багато можливостей повернути країну до демократичного і заснованого на повазі до законодавства процесу розвитку.

«Європа очікує, що Україна припинить такий шлях поводження та переслідування опозиційних політиків», – сказала Хармс.

Вона зазначила, що Європа чекає від України певної реакції на висловлену стурбованість щодо поводження з колишнім прем’єр-міністром Юлією Тимошенко та іншими колишніми членами уряду, які перебувають в ув’язненні і мають проблеми зі здоров’ям.

Крім того, за словами депутата, Європа хотіла б побачити створення чесних умов для участі у парламентських виборах, запланованих на жовтень цього року.

«Це в руках українського уряду – виконати ці прохання європейських політиків», – сказала Хармс.

Нагадаємо, проведення 18-го саміту глав держав Центральної та Східної Європи, проведення якого було заплановано на 11-12 травня в Ялті, відкладено на невизначений термін.