Євродепутат відзначив, що навіть якби українцям і була надана перспектива членства в ЄС, то це залишилося б порожньою обіцянкою.
«Це безкінечна дискусія – як перспектива членства (в ЄС) може закріпити якусь із країн на шляху політичних змін та перетворень внутрішнього політичного життя. Я не люблю порожніх обіцянок, а наразі це була б саме така обіцянка, адже для її втілення шансів немає. Я часом жартома кажу: той, хто не може дати – дуже охоче пропонує, а той, хто може дати – взагалі не готовий пропонувати. Тож існують розбіжності щодо політики сусідства. До угоди про асоціацію ми не внесли цієї пропозиції, тож наразі це не входить до наших планів», – відзначив Сівець.
Депутат переконаний «на сто відсотків, що Україна може багато зробити навіть без обіцянок членства у Євросоюзі». «Хоча наразі це робиться тільки частково, а у Брюсселі не все сприймається так, як належить. Усі позитивні досягнення захмарені справою Юлії Тимошенко. З цим я не погоджуюся, адже там є дуже цікаві зміни у кримінально-процесуальному кодексі, ведеться дуже цікава дискусія щодо місцевого самоврядування. Таких речей є багато. Я віддаю перевагу більш комплексному та широкому сприйняттю України, ніж те, яке ми бачимо на сторінках європейської преси», – сказав він.
Коментуючи заяви з ЄС про те, що Україна відступає від своїх зобов’язань, він нагадав, що Угода про асоціацію ще не підписана. «І до того часу, доки цей документ не набуде чинності, зобов’язань у Києва перед Євросоюзом немає. Вони (українські керманичі) можуть діяти, як їм завгодно», – сказав Сівець.
«Питання у тому, хочуть українські керівники цієї угоди, чи ні. Наразі виглядає на те, що ситуація заморожена, кожен задоволений, або принаймні нікого це не засмутило. Отже, наразі у відносинах з Україною панує не «холодна війна», а «холодний мир», – додав він.