Євродепутат: ЄС пропонує Україні більшу фінансову допомогу, ніж свого часу Польщі

26 Листопада 2013, 18:15

"Мова йде про 800 млн – 1 млрд євро на рік в той час, коли Польща отримувала спочатку кілька десятків мільйонів євро, а пізніше максимум 200 млн євро на рік", – сказав Саріуш-Вольський.

Депутат, котрий брав безпосередню участь в переговорах про асоціацію Польщі з ЄС, назвав запропоновану Україні угоду також кращою в інших аспектах.

"Ця угода передбачає більше відкриття економік і не лише в сфері торгівлі через знесення митних бар'єрів, але також через гармонізацію стандартів. Україна у разі втілення в життя положень цього документу мала би на 60-70% європейське економічне законодавство", – сказав він.

Євродепутат зауважив, що Євросоюз в Угоді про асоціацію, як і Україні, не гарантував Польщі членства в європейському об'єднані, але завдяки зусиллям польської влади його вдалося добитися.

"Якщо дуже коротко говорити, що ця угода може дати Україні, то, зважаючи на те, що Польща 25 років тому була в політичному та економічному положені такому ж, як і Україна зараз, то вона зробить з країною те, що сталося з Польщею", – сказав він.

Саріуш-Вольський нагадав, що Польща єдиною країною серед 28 держав Євросоюзу, котрій вдалося уникнути останньої економічної рецесії, котра розпочалася в 2008 році.

Євродепутат, котрий працював уповноваженим до європейської інтеграції з 1991 по 1996 року, також сказав, що реформи вимагають значних зусиль, але підкреслив, що їх результатом стає більш сучасна економіка та країна.

Як відомо, прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявляє, що Європейський Союз не буде торгуватися з Російською Федерацією за євроінтеграцію України.

Нагадаємо, уряд України 21 листопада вирішив призупинити підготовку до підписання угоди про асоціацію з ЄС. Лідери опозиційних фракцій 24 листопада заявили про безстрокову акцію протесту. Вони закликали виставити блок-пости біля будівлі уряду. Під час акцій біля будівлі Кабміну 24 і 25 листопада відбулися бійки мітингувальників і правоохоронців із застосуванням сльозогінного газу.

26 листопада під будівлею уряду відбувся мирний пікет, учасники якого виступали за євроінтеграцію України та відставку Миколи Азарова.