Євродепутат: ЄС повинен припинити закривати очі на ситуацію в Росії

Акценти
27 Листопада 2012, 12:05

«Нова жадоба до влади (в Росії –Ред.) помітна і в зовнішній політиці. Сусіди Росії, перш за все, Україна перебувають під економічним і політичним тиском. Путін хоче відновити контроль на пострадянському просторі з допомогою Євразійського союзу. На Південному Кавказі та Придністров'ї Кремлю грає на руку поліпшення ситуації, але він використовує конфлікти, щоб отримати та розширити свій вплив. Він поводиться  аналогічним чином в Сирії чи Ірані», – підкреслює євродепутат.

«Про «стратегічне партнерство» між ЄС і Росією без спільних цілей і цінностей не може бути і мови. Переговори про угоду про співпрацю коливаються, особливо в галузі торгівлі та енергетики. Від великого бачення Путіним зони вільної торгівлі від Лісабона до Владивостока мало що залишилося. Угоди в Раді Європи та ОБСЄ Росію так сильно не цікавлять, і вона навіть не виконує зобов’язання щодо членства в СОТ так, що Єврокомісія розмірковує над першим позовом.

Політика надії та великодушного закриття очей провалилась. Хто хоче допомогти Росії та підтримати модернізацію країни, той має також задовольнити потреби суспільства. ЄС повинен скласти чесну оцінку і розробити нову стратегію на основі ясності і правди. Звичайно, не слід припиняти критичний діалог з владою і елітами. Але ЄС має говорити одним голосом», – вважає Шульц. 

Позначки:
89