Євродепутат: Януковичу дали останні два тижні

9 Травня 2012, 00:49

Таку думку висловив голова делегації Європейського парламенту у співпраці з Україною Павел Коваль.

Він назвав перебільшенням заяви деяких коментаторів, що перенесення запланованого на на суботу саміту є «катастрофою» Президента України Віктора Януковича.

«Якщо не буде спроби вийти з цієї ситуації, то точно будуть складніші (проблеми)»,  –  сказав депутат, котрий представляє в Європарламенті Польщу.

На його думку, українська влада фактично не мала жодного іншого виходу, крім того, аби перенести саміт, на який відмовилися приїхати більшість запрошених гостей.

Коваль сказав, що перенесення заходу дало українцям та європейським партнерам «два тижні» на пошук шляхів вирішення справи Тимошенко, звільнення якої західні політики домагаютьcя з моменту її арешту у серпні 2011 року.

«Це сильний попереджувальний сигнал, що напрямок політики повинен бути змінений, і думаю, що цей сигнал дуже чітко зараз починають розуміти в найважливіших будинках в Києві»,  –  відзначив депутат.

«Рух в справі Тимошенко необхідний, і більш-менш відомо, в якому напрямку він повинен бути. Давайте дамо час на закулісні розмови дипломатів та політиків, котрі відповідають за цю справу», – додав Коваль.

Він також сказав, що сторони не мають багато часу в умовах «ускладнення ситуації» Тимошенко та наближення Євро-2012.

Як повідомлялось, 8 травня МЗС повідомило, що Україна переносить саміт в Ялті через те, що низка глав європейських держав не зможе взяти в ньому участь.

Нагадаємо, останнім відмовився від участі в саміті голів держав Середньої і Східної Європи президент Чорногорії Филип Вуянович. Таку ж позицію прямо озвучили президент Румунії, Албанії, Хорватії і Чехії. Президент Німеччини не заявляв цього прямо, але саме ця причина відмови випливала з коментарів МЗС Німеччини.

Крім того, президенти Болгарії, Латвії, Естонії, Італії, Австрії і Словенії відмовилися прибути на саміт, офіційно пославшись на інші причини; при цьому в деяких випадках усе ж була висловлена стурбованість справою Тимошенко.

Підтвердили свою участь у саміті наразі президенти Литви, а також Польщі, Словаччини і Молдови.

В Угорщині новообраний президент Янош Адер обійме посаду тільки 10 травня і, як припускають, у будь-якому разі не прибуде на саміт до Ялти 11-12 травня.

Раніше Міністерство закордонних справ України заявляло, що саміт держав Центральної Європи відвідають голови 10 країн: Польщі, Албанії, Болгарії, Литви, Македонії, Румунії, Словаччини, Хорватії, Чорногорії й Молдавії.

Позначки: