Так, головний рабин Києва та України Моше Реувен Асман відзначає зменшення кількості антисемітських проявів, "хоча не такими швидкими темпами, як хотілося б", пише "Коммерсант-Украина".
"Можливо, вперше за роки незалежності наш уряд зробив кроки для того, щоб поліпшити ситуацію. Наприклад, нам повернули сувої Тори. Подолавши величезний опір комуністів і бюрократичного апарату, ми отримали дозвіл на будівництво музею Голокосту в Бабиному Яру. Держдепартаменту США слід було б загострити увагу саме на цьому", – зазначив головний рабин Києва та України.
У свою чергу заступник муфтія мусульман Криму Айдер Ісмаїлов вважає, що в Україні права мусульман не утискаються. Він перерахував лише деякі труднощі. Серед них проблеми повернення культурних будівель, виділення землі під будівництво мечетей.
"Хочу відзначити і заборона мусульманкам фотографуватися в хустці на офіційних документах, – підкреслив Айдер Ісмаїлов. – Але в цілому, якщо людина хоче здійснювати обряди в мусульманській традиції, то великих проблем у нього в Україні не виникне".
Нагадаємо, поряд з Китаєм, Росією, Пакистаном та Іраном, яких традиційно критикують за утиски свободи віросповідання, автори звіту внесли в нього Францію і Бельгію за заборону мусульманкам носити в громадських місцях одяг, що приховує обличчя.
Серед країн СНД, на думку авторів доповіді, релігійні свободи найбільше порушуються в Росії, Туркменії та Узбекистані.
В Україні основними проблемами у цій сфері названі антисемітизм і дискримінація мусульман.