Євгенія Кравчук про новий парламентський сезон: “Безумовним пріоритетом буде деолігархізація”

Політика
30 Серпня 2021, 13:09

Народна депутатка від "Слуги народу" Євгенія Кравчук в опитуванні для №35 Тижня розповіла, що ключовими питаннями чергового парламентського сезону будуть деолігархізація та реформа СБУ. "Безумовним пріоритетом буде деолігархізація – маємо ухвалити президентський законопроєкт, який дає юридичну визначеність і необхідну базу для того, щоб відмежувати звичайний великий бізнес від олігархічних структур. Зрозуміло, що навколо цього може бути найбільше суперечок. Інше фундаментальне питання – це реформа СБУ. Законопроєкт був підготовлений до другого читання, зараз треба оцінити, що визначено комітетом як необхідні правки, і проголосувати за реформу. Це одне з найголовніших рішень не просто для Верховної Ради нашого скликання, але і для держави загалом", – підкреслила депутатка.

 

Читайте також: Ярослав Юрчишин: "Через політизацію процесу очікувати якоїсь системної роботи парламенту в новому сезоні не можемо"

 

За словами Кравчук, вже у вересні почнеться процес підготовки бюджету на наступний рік. "Для "Слуги народу" принципово, щоб в новому бюджеті були підтримані всі ті позитивні тенденції, які закладалися в бюджет на цей рік. Зокрема, це стосується збільшення видатків на медицину, забезпечення відчутного зростання соціальних виплат, достатній рівень видатків на гуманітарну сферу, культуру, інфраструктуру. Також треба буде оцінити виконання бюджету цього року і визначитись, які видатки можуть бути збільшені. Наприклад, вже відчувається потреба збільшення видатків на субсидії, армію. Про конкретні суми поки зарано говорити – спочатку має бути заявлена позиція Уряду з цього приводу", – зазначила політикиня.