ЄСПЛ зобов’язав українську владу утриматися від доступу до даних з телефону главреда “Схем”

18 Вересня 2018, 20:42

Європейський суд з прав людини у вівторок, 18 вересня, вказав уряду України, що він має забезпечити утримання органів влади від доступу до будь-яких даних, наведених в ухвалі слідчого судді Печерського суду від 27 серпня 2018 року у справі головного редактора програми «Схеми» Наталії Седлецької.  Про це йдеться в офіційному листі з Європейського суду з прав людини, повідомляє "Радіо Свобода". 

 

Заборона на доступ до даних з телефону журналістки діє протягом місяця – до 18 жовтня 2018 року. Цей час дається захисту Седлецької для підготовки та направлення повної скарги до ЄСПЛ, яку суд розглядатиме «в пріоритетному порядку», йдеться у документі.

 

«18 вересня 2018 року суд в інтересах сторін та інтересах належного провадження у справі ухвалив рішення вказати уряду України відповідно до статті 39 Регламенту на те, що він повинен забезпечити, щоб органи державної влади утрималися від доступу до будь-якої інформації, що стосується заявника, зазначеної в рішенні Печерського районного суду міста Києва від 27 серпня 2018», – сказано у рішенні ЄСПЛ.

 

Нагадаємо,18 вересня Апеляційний суд Києва дозволив слідчим відстежувати місцезнаходження телефону за півтора роки головної редакторки програми журналістських розслідувань «Схеми» Наталки Седлецької, яка є свідком у справі щодо директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника.

 

27 серпня Печерський районний суд Києва на вимогу Генеральної прокуратури надав доступ до інформації з телефону журналістки та головного редактора програми розслідувань «Схеми» Наталії Седлецької протягом 17 місяців.

 

В свою чергу, в Генеральній прокуратурі повідомили, що не втручатимуться у професійну діяльність та особисте життя головного редактора програми розслідувань "Схеми" Наталії Седлецької, до телефону якої ГПУ отримала доступ рішенням суду.