ЄСПЛ зобов’язав РФ виплатити 95 тисяч євро трьом росіянам, до яких застосовували тортури у поліції

2 Травня 2017, 15:00

У Стразбурзі Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) присудив росіянам Алєксандру Олісову, Нікітє Данішкіну і Юрію Зонтову, які поскаржилися на застосування тортур в поліції, компенсацію в розмірі 95 тисяч євро. Про це повідомляє BBC.

Рішення суду стосується скарг трьох росіян, жителів Свердловської області і Оренбурга, поданих за не пов'язаним між собою випадками насильства у поліції. Вони звернулися до ЄСПЛ в період з 2009-го по 2014 рік.

У всіх трьох випадках постраждалі були затримані за підозрою в кримінальному злочині і протягом деякого часу утримувалися поліцією, йдеться в мотивувальній частині вироку.
Позивачі заявили, що в поліції їх били кулаками, копали, били палицею, душили, а також зв'язували.

У всіх трьох випадках затримання не були задокументовані, а самі затримані надали суду медобстеження травм, які, як постановив суд, дійсно могли бути нанесені при тортурах.

"Цих обставин було досить, щоб скарги позивачів були визнані достовірними. У таких обставинах тягар доведення лягає на державу, яке мало надати переконливе пояснення і докази, які поставили б під сумнів версію позивачів" – йдеться в мотивувальній частині рішення суду.

Однак у всіх трьох випадках влада цього не зробила, відмовившись проводити розслідування відносно звинувачених співробітників поліції, які заявили, що позивачі завдали собі травми самі. Відмови були затверджені судами місцевих юрисдикцій.

В ЄСПЛ звернули увагу на те, що російські суди визнали непідтвердженими і непереконливим показаннями проти поліцейських.

З огляду на те, що уряд не надав доказів невинності поліцейських, суд вирішив справу на користь позивачів, ухваливши, що в їх відношенні була порушена третя стаття Європейської конвенції про захист прав людини.

Крім компенсації в 95 тис. євро суд зобов'язав Росію сплатити витрати в розмірі 3 тис. євро.

Раніше Євросуд із прав людини зобов'язав Росію виплатити учасникам акцій протесту €183 тис.