Місцеві вибори в Україні, що відбулися 25 жовтня, стали ще одним важливим кроком у зміцненні демократичного управління країною після президентських і парламентських виборів 2014 року. Про це йдеться в заяві офіційного представника Європейської зовнішньополітичної служби (ЄЗС).
«Як зазначено в попередньому звіті БДІПЛ / ОБСЄ, вибори були конкурентоспроможними, добре організованими в цілому, і кампанія в основному дотримувалася демократичного процесу. Тим не менше, необхідні додаткові зусилля для подальшого підвищення законності та суспільної довіри до виборчого процесу», – йдеться в комюніке, поширеному в Брюсселі у вівторок.
Читайте також: В ОБСЄ оцінили місцеві вибори в Україні
Документ посилається на думку спостерігачів про те, що «вибори відбулися у складній політичній, економічній, гуманітарній обстановці і ситуації з безпекою, що характеризується незаконною анексією Кримського півострова Російською Федерацією і тимчасовим контролем частини території Донецької та Луганської областей незаконними збройними групами». «Це унеможливило голосування більш 5 млн виборців у цих областях», – констатують спостерігачі.
Крім того, повідомляється, що проведення виборів виявилося неможливим з міркувань безпеки на деяких контрольованих урядом України територіях Донецької та Луганської областей. Вибори також не були проведені в Маріуполі, Красноармійську та Сватове.
Читайте також: Рада Європи оприлюднила висновок щодо місцевих виборів в Україні
У Держдепі зазначили, що місцеві вибори є важливим кроком, оскільки Україна продовжує рухатис
«Вибори в цих містах мають бути проведені в першочерговому порядку, щоб також забезпечити їх громадянам здійснення свого права голосу», – сказано в комюніке ЄЗС.
Нагадаємо, президент України Петро Порошенко заявив, що, за попередніми оцінками міжнародних спостерігачів неурядових організацій, на місцевих виборах в Україні, що пройшли 25 жовтня, був відсутній адміністративний ресурс.