«Ми особливо прагнемо поглибити наші контакти з країнами Східного партнерства, нашими привілейованими партнерами у сфері міжнародної співпраці у галузі освіти та освітніх обмінів», – заявила вона.
«Україна є дуже важливим сусідом ЄС. Ми цінуємо добрі відносини та прагнемо тіснішої співпраці», – наголосила вона.
«Уже сьогодні ми рухаємося вперед, роблячи конкретні кроки для підтримки співпраці та освітніх обмінів», – зазначила пані Василіу.
Так, збільшено фінансування на 2011-2013 роки для програм у сфері вищої освіти «Темпус» та «Еразмус Мундус».
Крім того, у 2014 році стартує нова програма у сфері освіти, навчання та справ молоді «Еразмус для всіх». Вона діятиме до 2020 року.
Для реалізації зовнішньої частини програми заплановано приблизно 2 млрд євро на семирічний період. За словами пані Василіу, «ця програма дасть більше можливостей для обмінів і співпраці як на індивідуальному, так і на інституційному рівнях між ЄС та Україною».
«Минулого року Україна брала участь у майже всіх регіональних проектах, що фінансувалися ЄС, а це означає, що вона відіграє провідну роль у цьому регіоні. Я вітаю ваш ентузіазм», – наголосила Комісар ЄС.
Зокрема, Комісар ЄС відзначила активну участь українців у програміім. Марії Кюрі, яка підтримує науковців, програмі імені Жана Моне, а також програмі ЄС «Молодь у дії».
«У Європейському Союзі мобільність між його 27 країнами-членами допомагає створити сильніший образ європейського самовизначення, а також додає людського виміру лозунгу «Єдність у багатоманітності», – зазначила Комісар ЄС.
Пані Василіу також нагадала, що усі країни, які приєдналися до Болонського процесу, включаючи Україну, у 2009 році взяли на себе зобов’язання забезпечити участь принаймні 20% їхньої молоді у програмі мобільності до 2020 року.
Фото: festival-cannes.fr