ЄС закликав українську владу об’єднатися для реформ та боротьби з корупцією

12 Лютого 2016, 14:27

Євросоюз очікує перших суттєвих результатів українських реформ, зокрема у сфері боротьби з корупцією. Про це йдеться у заяві представництва Європейського Союзу в Україні, опублікованій на його сторінці у Facebook.

У заяві, узгодженій з головами дипломатичних місій держав-членів ЄС в Україні, "Європейський Союз закликає органи державної влади та всі політичні партії України з відновленими силами об’єднатися заради продовження процесу реформ".

У заяві підкреслюється особлива важливість боротьби з корупцією в Україні.

"Зокрема, негайно необхідні конкретні й переконливі результати у боротьбі з корупцією", – йдеться у документі.

Серед головних пріоритетів дипломати ЄС визначають "прозорість відбору та призначення керівників державних підприємств і їхньої фінансової звітності, а також кроків, що здійснюються для приватизації чи ліквідації деяких таких підприємств відповідно до програми макроекономічної та фінансової стабілізації, узгодженої з міжнародними фінансовими організаціями".

В ЄС підкреслюють, що "у цей вирішальний момент політичному керівництву України слід відкласти в сторону розбіжності та спільно зосередиться на подальшому виконанні плану реформ".

"Єдність на підтримку таких необхідних реформ повинна бути пріоритетом для всіх політичних сил", – резюмують дипломати Євросоюзу.

Відзначимо, в ЄС всерйоз стурбовані останніми корупційними скандалами в українському уряді.

Як повідомлялося, Віце-президент США Джо Байден під час телефонної розмови з президентом Петром Порошенком закликав правлячу коаліцію забезпечити єдність, що дозволить Україні продовжити проведення реформ, у рамках дорожньої карти, узгодженої з МВФ.