"За минулих п’ять років ми надали допомогу в протимінних заходах на суму понад 250 мільйонів євро у 26 країнах, уражених мінами, включаючи Боснію і Герцеговину, Чад, Колумбію, Ірак, Лаос, Ліван, Лівію, М’янму, Сомалі, Сирію, Туреччину й Україну", – йдеться у повідомленні.
Наголошується, що цього року відзначатиметься 20-річчя введення в дію Конвенції з заборони протипіхотних мін, до якої вже приєдналися 164 держави. З того часу 30 країн були оголошені вільними від мін, були знешкоджені понад 50 мільйонів мін, а офіційна торгівля протипіхотними мінами припинила своє існування. Ці дії прямо призвели до збереження багатьох тисяч життів.
"Конвенція є прикладом того, за що виступає Європейський Союз: міжнародний порядок на основі закону, який виходить з поваги до прав людини та міжнародного гуманітарного права", – йдеться у заяві речника ЄС.
Нагадаємо, 21 березня посольство США в Україні заявило, що Верховній раді необхідно ухвалити поправки в новий закон про розмінування, щоб уникнути ризиків згортання міжнародних програм з гуманітарного розмінування на Донбасі