З 23 січня поточного року Євросоюз уже ввів у відношенні Ірану санкції, що передбачають скорочення імпорту країнами союзу іранської нафти і нафтохімічної продукції і введення обмежень на операції з іранськими фінансовими інститутами.
Санкції вступили в силу негайно по відношенню до всіх нових контрактів, а для існуючих домовленостей зроблено виняток до 1 липня. На думку країн ЄС, таким чином, Іран, втративши кошти від імпорту нафти, змушений буде скорочувати інвестиції у розвиток своїх ядерних програм.
Натомість влада Ірану готова протистояти нафтовому ембарго, введеному ЄС з 1 липня. "Введення нашими ворогами санкцій не є проблемою, вони не матимуть ніякого ефекту, оскільки уряд прийняв необхідні заходи і повністю готовий до протидії", – заявив міністр нафтової промисловості Ісламської республіки Роста Гасемі.
Нагадаємо, США, низка інших країн Заходу і Ізраїль підозрюють Іран в розробці ядерної зброї під прикриттям програми мирного атома. Тегеран всі звинувачення відкидає, заявляючи, що його атомна програма спрямована виключно на задоволення потреб країни в електроенергії. В даний час відносно Ірану діють чотири санкційні резолюції Ради Безпеки ООН. Крім цього, є і інші резолюції, що вимагають від Ірану забезпечити повну прозорість ядерної програми і довести її виключно мирну спрямованість, прийняли ряд країн і організацій. Експорт іранської нафти становить 2,280 млн барелів на добу.