ЄС вирішив надав Україні 15,5 млн євро на реформу держуправління

14 Серпня 2018, 19:58

Європейський союз погодив для переказу до державного бюджету України 15,5 мільйонів євро на допомогу в реформуванні державного управління. Про це у вівторок, 14 серпня, повідомляє прес-служба Представництва ЄС в Україні.

 

"На основі результатів, досягнутих Україною у реформуванні державного управління у 2017 році, ЄС вирішив збільшити допомогу Україні у цій важливій сфері державної політики. 15,5 мільйонів євро із загальної суми у розмірі 90 мільйонів, які становлять зобов’язання ЄС щодо підтримки цієї реформи, було погоджено для переказу до державного бюджету України на 2018 рік", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, це вже друга виплата після першого траншу в розмірі 10 мільйонів євро, який був наданий у травні 2017 року.

 

"Україна зобов’язалася здійснити комплексну реформу державного управління (РДУ). У 2016 році набув чинності новий закон “Про державну службу” та було схвалено Стратегію реформування державного управління України на 2016-2020 роки. Ці документи заклали основу для всеосяжного процесу реформування, покликаного підвищити дієвість, ефективність та підзвітність  системи державного управління в Україні", – наголосили в представництві.

 

"Рішення про виплату 15,5 мільйонів євро з фондів ЄС до державного бюджету України на 2018 рік є нашим визнанням відчутного прогресу, який здійснила Україна у впровадженні реформи державного управління. Передусім, мова йде про створення дієвого координаційного механізму цієї реформи на політичному та вищому адміністративному рівнях, прозорий та конкурсний відбір на посади фахівців із питань реформ, старт пілотної фази реорганізації 10-и міністерств та започатковану роботу над удосконаленням процедур формування державної політики та розробкою законопроекту про загальну адміністративну процедуру", – підкреслив тимчасово повірений у справах ЄС в Україні Томас Фрелесен.

 

Водночас у Представництві наголошують, що перед українським урядом досі стоїть низка задач із реформування державного управління. Зокрема, йдеться про оновлення регламенту Кабміну, впровадження плану оптимізації чисельності працівників та структури центральних органів виконавчої влади, вдосконалення системи оплати праці в державних органах.

 

Нагадаємо, 9 липня рішення Європейського союзу про виділення Україні одного мільярда євро макрофінансової допомоги набуло чинності.