Основна мета програми – збільшення підтримки в проведенні інституціональних і секторальних реформ у країнах-учасницях «Східного партнерства» з метою прискорення їхньої політичної асоціації й економічної інтеграції з ЄС.
Програма також передбачає збільшення підтримки в рамках «Східного партнерства» з боку Євросоюзу державам, які показують найбільший прогрес у проведенні внутрішніх реформ, спрямованих на розвиток демократії, дотримання прав людини й повагу верховенства права.
Бюджет програми становить 130 млн євро.
Вона буде фінансуватися за рахунок Європейського інструмента сусідства й партнерства (European Neighbourhood and Partnership Instrument – ENPI).
Європейський інструмент сусідства й партнерства – фінансовий механізм європейської політики сусідства, основна мета програми – фінансування співробітництва й розвитку відносин із сусідніми з ЄС країнами.
Нагадаємо, раніше європейський комісар з питань розширення ЄС і європейської політики сусідства Штефан Фюле виступив за заохочення євроінтеграції країн «Східного партнерства».
Україна сподівається, що ЄС врахує інтереси країн «Східного партнерства» при затвердженні бюджету на 2014-2020 роки.
«Східне партнерство» – проект, створений ЄС для зближення з ним 6 країн колишнього СРСР: України, Молдови, Азербайджану, Вірменії, Грузії та Білорусі.