"Ми відзначили прийняття українським парламентом закону про вибори народних депутатів. Можна тільки вітати, що закон був прийнятий більше ніж 80% голосів за підтримки всіх партій, представлених у парламенті. Це – позитивний сигнал для демократії в Україні", – зазначили в ЄС.
У зв'язку з цим Єврокомісія "вітає те, що деякі пропозиції Венеціанської комісії були враховані в законі, але шкодує, що інші враховані не були". "Ми закликаємо владу продовжити тісну співпрацю з Венеціанською комісією", – зазначає Брюссель.
Крім того, ЄС закликає прийняти Виборчий кодекс, який "був би застосовуваний до всіх виборів". "Проект такого кодексу вже був в українському парламенті і отримав, в основному, позитивну оцінку Венеціанської комісії в грудні 2010 року. ЄС сподівається, що такий кодекс буде прийнятий", – підкреслюється в коментарі Єврокомісії.
Нагадаємо, 17 листопада Верховна Рада ухвалила в цілому закон "Про вибори народних депутатів".
Законом передбачено, що вибори проводитимуться за змішаною системою – 225 депутатів обираються в загальнодержавному багатомандатному окрузі за виборчими списками від політичних партій, а 225 – за мажоритарною системою. Закон встановлює 5% виборчий бар’єр. При цьому блоки участі у виборах не беруть.
Варто зазначити, що деякі представники опозиції заявляють, що голосування Ради за закон про вибори народних депутатів було змовою, на яку пішла призначена опозиція.
У Центрвиборчкомі України ухвалений закон назвали продуктом компромісу, однак вказали на дискримінаційну норму.