ЄС відреагував на нові санкції США проти Ірану

6 Серпня 2018, 14:26

Європейський Союз у понеділок, 6 серпня,  висловив "глибокий жаль" щодо запровадження Сполученими Штатами Америки нових санкцій проти Ірану. Про це йдеться в спільній заяві високого представника ЄС Федеріки Могеріні та міністрів закордонних справ Франції, Німеччини і Великої Британії.

 

Зазначається, що інші учасники ядерної угоди з Іраном працюватимуть над тим, щоб зберегти фінансові канали з Іраном відкритими і продовжити експорт нафти і газу з Ірану.

 

"Це ключовий елемент глобальної архітектури ядерного нерозповсюдження, що має вирішальне значення для безпеки Європи, регіону та всього світу. Ми очікуємо, що Іран продовжуватиме в повній мірі виконувати всі свої ядерні зобов'язання в рамках Спільного всеосяжного плану дій JCPOA", – йдеться у заяві.

 

 

Наголошується, що зняття санкцій, пов'язаних з ядерною зброєю, є важливою частиною угоди, і вона має на меті "позитивно впливати не тільки на торговельні та економічні відносини з Іраном, але і головне на життя іранського народу".

 

"Ми рішуче налаштовані захищати європейських економічних операторів, які займаються законним бізнесом з Іраном, відповідно до законодавства ЄС та резолюції Ради Безпеки ООН 2231", – додається у заяві.

 

Так, оновлений статут про блокування  набирає чинності з 7 серпня, щоб "захистити компанії ЄС, що займаються законним бізнесом з Іраном від впливу екстериторіальних санкцій США".

 

Нагадаємо, 6 серпня держсекретар Майк Помпео заявив, що США посилять санкції проти Ірану на початку цього тижня за наказом американського президента Дональда Трампа. Водночас запровадження санкцій планується у вівторок, 7 серпня. Так, Вашингтон знову введе санкції щодо закупівель Іраном доларів США, його торгівлі золотом і дорогоцінними металами, а також операцій з металами, вугіллям і пов'язаного з промисловістю програмним забезпеченням.

 

Раніше Помпео заявив, що режим санкцій проти Ірану буде суворо дотримуватися і діяти поки Тегеран  радикально не змінить свій курс.  За його словами, відновлення санкцій щодо Ірану є важливим елементом політики США. Зокрема, він зазначив, що Вашингтон готовий до руху назустріч Тегерану, однак це "вимагає колосальних змін з боку іранського режиму". Крім того, Помпео назвав іранське керівництво "поганими акторами" і заявив, що президент Дональд Трамп має намір змусити їх "поводитись, як нормальна країна".

 

31 травня адміністрація президента США Дональда Трампа розширила санкції відносно трьох іранських організацій та шести громадян Ірану, які, за даними американської сторони, зробили серйозні порушення прав людини, діючи від імені влади Тегерана.

 

22 травня США запровадили санкції проти іранців, які, за їхніми даними, забезпечили повстанців-хуситів у Ємені порадами та озброєнням, яке потім використовувалось для ракетних ударів по містах і нафтовій інфраструктурі в Саудівській Аравії.

 

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп заявив, що Іран зіткнеться з "великими проблемами", якщо Тегеран вирішить відновити свою ядерну програму.  Крім того, господар Білого дому називав ядерну угоду з Іраном "божевіллям".У свою чергу президент Ірану Хасан Рухані заявив, що США ігнорують міжнародні угоди, ухваливши рішення про вихід з ядерної угоди з країною.