Представництво Європейського союзу повідомило, що ЄС втратив довіру до процесу створення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і поки утримується від фінансування цього проекту. Про це стало відомо під час засідання конкурсної комісії в четвер, 5 листопада, коли голова комісії Катерина Левченко прочитала лист, який прийшов від представництва Євросоюзу.
Однак, очевидно, ЄС залишає для себе можливість у майбутньому підтримувати зусилля Києва по боротьбі з корупцією.
"ЄС готовий і надалі підтримувати зусилля України у боротьбі з корупцією, оскільки це залишається ключовим пріоритетом порядку денного співробітництва України і ЄС", – йдеться в документі.
- Читайте також: Transparency International Ukraine заявила, що Шокін персонально відповідальний за провал антикорупційних реформ
Левченко зазначила, що компанія, яка проводила тестування осіб, які претендували на прокурорські посади, відмовляється проводити тести без фінансування, а ЄС не перераховує їй гроші.
Нагадаємо, створення незалежної антикорупційної прокуратури є однією з ключових вимог для встановлення безвізового режиму поїздок для громадян ЄС, а також надання значної допомоги ЄС Україні.
Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру створили у структурі Генеральної прокуратури України 22 вересня.
Це сталося після того, як у липні Верховна Рада з третьої спроби проголосувала за закон, який передбачає створення САП. Тоді сформулювали поправку, яка визначає, що комісія обрання прокурора САП складатиметься з семи осіб, які делегує ВР шляхом рейтингового голосування, і чотирьох осіб, яких делегує генпрокурор.
Планувалося, що Антикорупційна прокуратура вестиме провадження, розпочаті новоствореним Національним антикорупційним бюро.
Також нагадаємо, голова НАБ Артем Ситник назвав відсутність антикорупційного прокурора головною причиною затягування початку роботи відомства.