ЄС вагається щодо бойкоту Олімпійських ігор у Пекіні

Світ
14 Грудня 2021, 11:25

Міністр закордонних справ Литви заявив, що не братиме участь в Олімпійських іграх 2022 року в Китаї, в той час як Франція та Нідерланди шукають спільну позицію щодо відповіді Європейського Союзу, щоб висвітлити порушення прав людини в Китаї. Про це повідомляє Reuters.

Європейський блок розглядає варіант приєднатися до США, Канади, Австралії та Великобританії і не відправляти своїх урядовців на Зимові ігри в Пекіні в лютому, однак у ЄС побоюютсья китайської помсти, яка зашкодить торгівлі.

Читайте також: США бойкотуватимуть Зимові Олімпійські ігри 2022 року в Пекіні

"Я не піду. Я за європейський підхід, але іноді цього важко досягти", – сказав журналістам міністр закордонних справ Литви Габріеліус Ландсбергіс перед обговоренням між міністрами закордонних справ ЄС.

У свою чергу Жан Ассельборн заявив, що будь-яка позиція ЄС не буде досягнута швидко.

"Ви знаєте так само добре, як і я, що ми не знайдемо рішення щодо Олімпійських ігор сьогодні чи цього тижня" – сказав він.

Литва, яка нещодавно зіткнулася з китайською торговельною блокадою, є одним з найрішучіших прихильників спільної позиції. Лідери ЄС збираються обговорити це питання у четвер, 16 грудня. Париж і Гаага поставили це питання на порядок денний.

Читайте також: "Економічний бойкот". Китай закликав транснаціональні компанії розірвати зв’язки з Литвою, застерігши їх відключенням від китайського ринку

На думку дипломатів ЄС, Угорщина, як найближчий союзник Китаю в блоку, ніколи не підтримає дипломатичний бойкот, однак консенсусу серед інших 26 членів можна досягнути.

Міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан заявив, що Париж повинен зайняти спільну позицію з іншими столицями Європейського Союзу, і його нова колега Німеччини Анналена Бербок підтримала цю думку. Однак, відображаючи неоднозначність політики європейського Китаю, міністр освіти Франції 9 грудня заявив, що Франція не братиме участі в жодному бойкоті.

"У нас є чітка позиція щодо ситуації з правами людини в Китаї, але я не думаю, що корисно дозволяти Олімпійським іграм штучно перетворюватися на політичну подію", – сказав австрійський президент Олександр Шалленберг.

Читайте також: "Сіньцзянські папери". У Китаї стався витік документів, які доводять причетність лідерів країни до репресій проти уйгурів

Ці вагання відображають прагнення ЄС знайти середній шлях між американсько-китайським суперництвом. Блок розділений у позиції щодо Китаю. Китай є другим за величиною торговельним партнером ЄС, і багато великих німецьких компаній не хочуть ризикувати інвестиціями.

Однак ЄС приєднався до Сполучених Штатів і Великобританії у введенні санкцій щодо прав людини проти китайських чиновників у квітні, поставивши під загрозу новий інвестиційний пакт між ЄС і Китаєм після того, як Пекін помстився власними санкціями.