ЄС узгодив альтернативу російському проекту газопроводу “Південний потік”

8 Березня 2015, 22:03

Словаччина, Угорщина, Румунія і Болгарія узгодили основні положення меморандуму з будівництва газопроводу Eastring як альтернативу російському проекту газопроводу «Південний потік». Про це повідомляє прес-секретар проекту Eastring Вахрам Чугурян.

За його словами, ключові положення документа вже погоджено, найближчим часом сторони його підпишуть.

Трубопровід Eastring за планом є універсальним – джерелами газових поставок стане як Західна Європа, так і Росія, Азербайджан, Ірак, Іран та Кіпр; трубопровід з'єднає Західну та Східну Європу і Балкани за допомогою хабів на словацько-українському і болгарсько-турецькому кордонах.

Під час реалізації проекту можуть бути задіяні й українські транзитні спроможності.

Потужність газопроводу має сягнути від 20 млрд до 40 млрд кубометрів газу на рік.

Цей проект вважається альтернативним, оскільки реалізація «Південного потоку» може зробити низку країн ЄС залежними від Росії на тлі посилення напруженості. Окрім того, обхід України як транзитної території Євросоюз розцінив як політичний тиск та наступ на принципи чесної конкуренції.

Як відомо, 1 грудня президент РФ Владімір Путін заявив, що його країна відмовляється від проекту «Південний потік».

Нагадаємо, раніше словацький газопровідний оператор Eustream запропонував побудувати новий газопровід для доставки газу з Західної Європи на Балкани, який зможе замінити російський проект "Південний потік".