ЄС та США можуть не визнати виборів 2012 року

28 Жовтня 2011, 13:35

Кузьо зазначає, що вирок Тимошенко (7 років в'язниці плюс 3 років заборони на роботу в уряді) не дозволяє їй взяти участь у наступних чотирьох виборах (в парламентських 2012 і 2017 років та президентських 2015 і 2020 років). Такий вирок спрямований на забезпечення Януковичу того, що Тимошенко не стане для нього викликом протягом запланованих двох строків президентства та, можливо, і більше.

На його думку, адміністрація Януковича буде використовувати новий закон про вибори зі змішаною виборчою системою на виборах 2012 року для проведення фальсифікацій. 

Кузьо прогнозує, що Партія регіонів може отримати 55-65% місць в парламенті, що перетворить парламент на «гумовий штамп закладу путінського стилю». 

«Конституційна більшість Партії регіонів (проковтнувши Сильну Україну віце-прем'єра Сергія Тігіпко) та Комуністичної партії дозволить Януковичу змінити Конституцію, щоб перетворити Україну з напівпрезидентської в євразійську суперпрезидентську систему», – вважає Кузьо.  

Кузьо також прогнозує, що ОБСЄ, Рада Європи, ЄС, США і Канада не визнають вибори 2012 року як такі, що були проведені відповідно до демократичних стандартів, якщо лідери опозиції будуть знаходитися у в'язниці. 

На думку Кузьо, між виборами 2012 та 2015 року або Україна стане авторитарною державою через громадську пасивність або широкого розповсюдження набудуть нестабільність та громадянські конфлікти.При цьому, на його думку, якщо Янукович залишиться при владі, то вибори президента 2015 року також можуть супроводжуватись значними фальсифікаціями, оскільки команда Януковича показала, що вона має намір залишитися при владі на невизначений термін. 

Кузьо також зазначає, що вибори 2015 року будуть відрізнятися від 2004 року двома основними факторами. «По-перше, в 2004 році Кучма йшов з посади після двох термінів президентства і в цій ситуації не мав ніякого стимулу використовувати силу, щоб залишитися при владі. У 2015 році Януковичу все ще залишатиметься один строк, за який, на його думку, варто поборотись. По-друге, в 2004 році прем'єр-міністр Янукович відмовився застосувати силу для розгону протестуючих, оскільки не був зацікавлений в тому, щоб коли він покине свою посаду на його руках була кров. У 2015 ж році Янукович буде мати повний контроль над силами безпеки, які він буде використовувати, для того щоб гарантувати, що його не  відсторонять від влади. Донецькі живуть в нерадянському макіавелліанському світі, де мета виправдовує засоби», – пише Кузьо.