Причиною такого кроку стали різні погляди на статус АРР, на розбудову якої планували виділити півтора мільйони євро.
"За технічним завданням проекту ми повинні були працювати на підвищення потенціалу АРР, яка, в свою чергу, повинна була сприяти регіональному розвиткові автономії. Однак уряд Криму сформував для агенції інший пріоритетний напрямок – залучення інвестицій", – розповіла голова представництва ПР ООН у Криму Аделін Ґоне.
Ще одним каменем спотикання виявилась прибутковість агенції. В той же час Євросоюз та ПР ОНН підтримують тільки неприбуткові організації. Аделін Ґоне підкреслила, що "неправильно було би й надалі підтримувати комерційну структуру" на гроші платників податків, за рахунок яких проект втілюється у життя
Голова кримського представництва ПР ООН розповіла, що після тривалих консультацій з радою міністрів було вирішено направити решту проектних коштів, а це 650 тисяч євро, напряму в п’ять регіонів автономії. Обиратиме регіони спеціальна комісія, у склад якої увійдуть міжнародні експерти та представники у ряду Кр и му.
Директор АРР Криму Олексій Стародубов повідомив, що агенція, в свою чергу, продовжить роботу із залучення інвестицій у економіку півострова за рахунок "фінансування з різноманітних незалежних джерел".
"АРР буде існувати і займатиметься питаннями залучення інвестицій. Але воно змінить свою форму існування і стане некомерційною структурою. Ми плануємо провести переговори й повернути роботу агенції у рамки існуючої системи ПР ООН".
Нагадаємо, у неділю, 25 березня, білоруські ЗМІ повідомили, що ЄС оприлюднив список громадян і компаній Білорусі, до яких буде застосовано санкції.