ЄС та НАТО закликали Росію взяти на себе відповідальність за катастрофу рейсу MH17

25 Травня 2018, 15:20

Європейський союз та НАТО закликали Росію взяти на себе відповідальність за катастрофу рейсу MH17, який був збитий над Донбасом улітку 2014 року. Про це йдеться у заяві глави зовнішньополітичного відомства ЄС Федеріки Могеріні, повідомляє The Daily Star у п’ятницю, 15 травня.

 

«Євросоюз закликає Росію взяти на себе відповідальність і у повній мірі співпрацювати, щоб встановити винних», — йдеться у заяві глави зовнішньополітичного відомства ЄС Федеріки Могеріні.

.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг  приєднався до Могеріні та в своїй заяві також закликав Росію визнати провину за катастрофу MH17.

 

«Я закликаю Росію взяти відповідальність за це», — йдеться у його заяві.

 

Нагадаємо, міжнародна волонтерська група Bellingcat, видання The Insider і інші розслідувачі встановили, що в перекидання в Україні «Бука», який збив малазійський Boeing поблизу Донецька, брав участь офіцер ГРУ РФ Олєґ Владіміровіч Іванніков

 

Нідерланди та Австралія офіційно звинуватили Росію відповідальність за збиття малайзійського «Боїнга» на сході України у 2014 році.

 

24 травня Міжнародна слідча група дійшла висновку, що зенітно-ракетний комплекс "Бук", який у 2014 році збив рейс MH17 на Донбасі, належав 53-ій зенітно-ракетній бригаді Міноборони Росії.

 

Пізніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що особи, які винні у збитті Boeing малайзійських авіаліній в Донецькій області в 2014 році, повинні бути притягнуті до відповідальності.

 

25 травня у Держдепартаменті США заявили, що повністю довіряють висновкам міжнародної Спільної слідчої групи щодо катастрофи літака MH17 малайзійських авіаліній.

 

Нагадаємо, Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 – громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто. Слідство встановило, що літак  був збитий ракетою зенітно-ракетного комплексу «Бук», який виробляли в СРСР, а нині виробляють у Росії.