ЄС та Канада узгодили дату підписання угоди про зону вільної торгівлі

29 Жовтня 2016, 11:41

Угоду про зону вільної торгівлі між Канадою та Європейським Союзом (СЕТА) підпишуть у Брюсселі 30 жовтня. Про це заявили президент Європейської Ради Дональд Туск та прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо увечері в п'ятницю, 28 жовтня, у соціальних мережах. 

"Саміт ЄС-Канада відбудеться у неділю. Чудові новини, чекаю з нетерпінням", – написав канадський прем'єр у мікроблозі Twitter.

Президент Європейської Ради ж зазначив, що "місію виконано". Згідно з офіційним повідомленням Євросоюзу, з боку Брюсселя угоду підпишуть Туск та голова Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер. Прем'єр Словаччини, яка зараз головує в ЄС, Роберт Фіцо назвав документ "віхою у торговельній політиці ЄС", цитує агенція Reuters. Угоду підтримали усі 28 країн-членів союзу.

Раніше планувалося, що саміт ЄС-Канада пройде 27 жовтня. Його скасували через те, що бельгійський франкомовний регіон Валлонія, парламент якого також мав погодити текст угоди про ЗВТ між ЄС та Канадою, виступив проти підписання CETA. 29 жовтня валлонський парламент усе ж підтримав компромісний текст угоди.