ЄС сподівається, що Україна і РФ використають обмін полоненими як імпульс для врегулювання ситуації на Донбасі

7 Вересня 2019, 19:39

Європейський союз сподівається, що Україна і Росія використають сьогоднішній обмін як імпульс для врегулювання ситуації на Донбасі.

 

Про це йдеться в заяві головного дипломата ЄС Федеріки Могеріні.

 

"Сьогодні відбувся обмін полоненими між Україною і Росією. Це означає, що, нарешті, Олег Сенцов, Павло Гриб, Едем Бекіров, 24 захоплених українських моряків та інші, до звільнення яких Європейський союз закликав стільки разів, вільні і повернулися до своєї країни", – йдеться в повідомленні.

 

До того ж Могеріні зазначила, що звільнення українців є свідченням роботи і рішучості тих, в тому числі громадянського суспільства, активістів і юристів, хто невтомно працював для досягнення цього результату.

 

"Ми сподіваємося, що вони зможуть швидко відновити стосунки зі своїми сім'ями, і бажаємо їм швидкого одужання після виснажливого ув'язнення. Європейський союз очікує, що всі сторони будуть використовувати цей імпульс", – наголошується в повідомленні.

 

Нагадаємо, що у суботу, 7 вересня, між Україною та Росією відбувся обмін утримуваними особами. Офіс президента України оприлюднив список з 35 українців, звільнених з російських в'язниць.