ЄС скоро запропонує кандидатів, які відбиратимуть суддів до Антикорсуду

6 Вересня 2018, 16:39

Європейський Союз незабаром запропонує кандидатури до Громадської ради міжнародних експертів, яка допомагатиме відбирати суддів до Вищого антикорупційного суду (ВАКС). Про це повідомив посол ЄС Хюг Мінгареллі у відеозверненні, оприлюдненому Представництвом ЄС в Україні.

 

За його словами,  для ефективності роботи Антикорупційного суду найважливішим є забезпечити прозорий і чесний відбір суддів.

 

"Ми разом зі своїми міжнародними партнерами рішуче налаштовані сприяти у цій справі нашим українським партнерам. От чому ми незабаром плануємо запропонувати кандидатури до Громадської ради міжнародних експертів", – заважив він. 

 

 

Так, рада повинна допомогти Вищій кваліфікаційній комісії обрати незалежних та професійних суддів.

 

Водночас глава антикорупційної ініціативи ЄС Ека Ткешелашвілі відзначила, що до ради будуть відібрані фахівці із "бездоганною репутацією та великим досвідом роботи" у галузі боротьби з корупцією.

 

Зокрема, кандидатури  будуть відібрані міжнародними організаціями, що мають угоди з Україною у сфері боротьби з корупцією.

 

"Робота цих експертів буде повністю присвячена підтримці процесу всього відбору кандидатів, що забезпечить ще більшу прозорість процесу та фокусування на єдиній цілі – вибору винятково професійних, порядних та незалежних суддів для Вищого антикорупційного суду", – підкреслила Ткешелашвілі.

 

Крім того, Мінгареллі та Ткешелашвілі закликали усіх потенційних кандидатів подати заявки на посади суддів ВАКС, оскільки кінцевий термін подання – 14 вересня.

 

Нагадаємо, голова Верховної Ради України Андрій Парубій 18 липня підписав закон "Про внесення змін до закону "Про судоустрій і статус суддів" у зв'язку з ухваленням закону "Про Вищий антикорупційний суд".

 

Як повідомлялося,  12 липня Верховна рада України схвалила в другому читанні законопроект №7441 "Про внесення змін до закону "Про судоустрій і статус суддів" у зв'язку з ухваленням закону "Про Вищий антикорупційний суд". За документ проголосували 254 народних депутати.

 

Нагадаємо, 21 червня парламент ухвалив закон №8497 про утворення Вищого антикорупційного суду, за відповідне рішення проголосували 265 депутатів. 26 червня президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. 

 

Додамо, 14 червня набув чинності закон "Про Вищий антикорупційний суд", однак частина розділу "Прикінцеві та перехідні положення" набуде чинності з дня початку роботи суду.