Представництво зазначає, що донедавна під керівництвом Міністерства закордонних справ працювала дієва система реєстрації, що надавалася на основі вербальної ноти від представництва й копії реєстраційних документів проекту.
Однак у вересні 2011 року було уведено нову систему, що спричинила значні затримки й труднощі, і незважаючи на введення деяких поправок у цю систему, експерти продовжують стикатися із труднощами.
"Насправді і нові заходи, по суті, ідентичні старим процедурам, але діють у зворотному напрямку. Експерти усе ще мають проходити проблемну реєстрацію в місцях проживання, але зараз на іншому етапі… Важливо щоб спрощення процедури супроводжувалося поступальним його виконанням відповідними інститутами", – сказано в повідомленні.
Представництво зазначає, що основна проблема, з якою стикнулися експерти ЄС, – це прохання надати додаткові документи, не зазначені в офіційному переліку вимог.
"Процес отримання тимчасової посвідки на проживання проходить після реєстрації проекту й процесу отримання візи. Навіть із огляду на поправки, це все ще залишається складною бюрократичною процедурою, що може тривати мінімум два місяці. Кожен день, витрачений експертом на ці дії, є днем, що він має провести, допомагаючи Україні ввести заявлені нею реформи", – сказано в заяві.
Відповідно до повідомлення, від експертів, що працюють в Україні, було отримано велику кількість заяв, і лише деяким представникам і членам їхніх сімей удалося пройти повний процес реєстрації.
Нагадаємо, у листопаді 2011 року Європейська комісія виділила 62,5 млн євро на другу частину регіональної програми дій для країн-учасниць ініціативи "Східного партнерства" і Росії на 2011 рік.
Україна висловлювала надію, що ЄС врахує інтереси країн ініціативи "Східне партнерство" при затвердженні бюджету на 2014-2020 роки.