ЄС розширив санкції проти Північної Кореї

31 Березня 2016, 21:51

Рада ЄС розширила санкції щодо КНДР у відповідності з резолюцією Ради Безпеки ООН, прийнятою 2 березня 2016 року. Про це передає Reuters.

"Обмежувальні заходи включають, зокрема, заборону на експорт та імпорт будь-яких предметів (крім харчових продуктів і медикаментів), які можуть внести вклад у розвиток можливостей збройних сил КНДР", — йдеться в тексті постанови.

Згідно з документом, правові акти про встановлення нових санкцій будуть оприлюднені в Офіційному журналі ЄС 1 квітня.

Нагадаємо, 16 березня президент США Барак Обама розпорядився ввести нові санкції проти КНДР. Санкції передбачають блокування на території США будь власності уряду КНДР Трудової партії Кореї, а також заморожування активів, пов'язаних з промисловими галузями КНДР.

Нагадаємо, 7 лютого КНДР заявила про успішне виведення на орбіту супутника, що одразу спричинило хвилю засудження Ради Безпеки ООН, адже випробування відбулося всупереч усім резолюціям Радбезу. Північна Корея також заявила про намір здійснити нове ядерне випробування. У відповідь, до Південної Кореї в рамках демонстрації сили проти агресивної політики КНДР прибули найсучасніші винищувачі США, здатні нести ядерний заряд.

Після цього Організація Об'єднаних Націй наклала жорсткі санкції на Пхеньян через ядерне випробування та запуск ракети дальньої дії.

16 березня президент США Барак Обама підписав розпорядження про введення нових санкцій щодо КНДР.