Рішення щодо застосування санкцій буде прийнято на зустрічі Міністрів закордонних справ ЄС у понеділок, 23 травня.
Санкції застосують через неоднозначну іранську ядерну програму. ЄС планує заморозити активи ще більшої кількості іранських підприємств.
Видання відзначає, що перелік санкцій проти Ірану без сумніву розширять і затвердять, оскільки країна підозрюється у розробці ядерної зброї, як частини ядерної програми. До переліку компаній, на які поширюватимуться санкції, буде включено ті фірми, на які вже поширюються санкції, усі іранські дочірні підприємства та інші іранські компанії та фінансові установи.
На сьогодні проти Ірану діють такі санкції ЄС: обмеження на співпрацю у сфері зовнішньої торгівлі, фінансових послуг, енергетики і технологій, заборона страхування та перестрахування компаніям з країн, які є друзями чи партнерами Ірану та іранським компаніям.
Існують також індивідуальні санкції різних країн світу проти Ірану. Так, зокрема, Швейцарія ввела заборону на продаж зброї і товарів вторинного призначення в Іран і на продукти, які можуть бути використаними в іранському нафтогазовому секторі, а також наклала обмеження на фінансові послуги. Австралія, окрім фінансових санкцій, заборонила туристичні візити особам, які мають зв'язок з ядерними програмами Ірану та встановила ембарго на зброю.
США – ембарго на зброю, майже повне економічне ембарго разом із штрафами компаній, які ведуть економічну діяльність з Іраном, заборона на весь іранських імпорт та санкції проти окремих банків.
Нагадаємо, 12 травня Європарламент закликав країни ЄС застосувати економічні санкції проти режиму Аляксандра Лукашенки.
Раніше Євросоюз ввів санкції проти Сирії та Лівії. Окрім цього, Сполучені Штати запровадили санкції проти президента Сирії Башара Асада та шістьох його сподвижників за дії, що порушують права людини,