Про це йдеться у спільній заяві верховного представника ЄС із питань зовнішньої політики та політики безпеки, віце-президента Європейської Комісії Кетрін Ештон і європейського комісара з питань розширення та європейської політики сусідства Штефана Фюле.
"Ми схвалюємо, що президент Янукович скористався своєю прерогативою помилування у випадках з екс-міністром внутрішніх справ Юрієм Луценком та екс-міністром охорони навколишнього середовища Георгієм Філіпчуком. Ми вітаємо звільнення із в'язниці та повернення в родину Луценка в неділю. Це – важливий крок української влади у вирішенні проблем, що стосуються питання вибіркового правосуддя", – зазначено в заяві.
Ештон та Фюле високо оцінили важливий внесок моніторингової місії Європейського парламенту на чолі з Петом Коксом і Александром Квасневським.
"Тепер ми з нетерпінням очікуємо від України без подальшого зволікання вирішення інших випадків вибіркового правосуддя і запобігання повторним випадкам вибіркового правосуддя відповідно до європейських стандартів, з метою повної реалізації висновків Ради міністрів закордонних справ від 10 грудня 2012 року та спільної заяви, прийнятої на саміті Україна-ЄС 25 лютого 2013 року", – зазначили представники ЄС.
Нагадаємо, президент Віктор Янукович 7 квітня підписав указ про помилування шести засуджених, у тому числі колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та колишнього міністра охорони навколишнього природного середовища Георгія Філіпчука.
Захист Юлії Тимошенко просить президента Віктора Януковича звільнити їхню підзахисну.