ЄС пильно стежитиме за призначенням нового омбудсмена – Мінгареллі

28 Вересня 2017, 10:53

У четвер, 28 вересня, голова Представництва ЄС в Україні Х'юг Мінгареллі заявив, що у Євросоюзі будуть пильно стежити за процесом призначення нового Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. 

"Звичайно, ми будемо обов'язково стежити далі за тим, як відбуваються вибори осіб для роботи у цьому офісі і нового Омбудсмена зокрема. Ми сподіваємося, що новий Омбудсмен буде особою, яка поєднує у собі знання, вміння і відповідну компетенцію", – заявив Мінгареллі.

При цьому посол ЄС зазначив, що Офіс Уповноваженого з прав людини може розраховувати на підтримку  у реалізації рекомендацій європейських експертів щодо реформування відомства.

Зазначимо, термін повноважень нинішнього омбудсмена Валерії Лутковської закінчився 27 квітня 2017 року. Комітет Верховної Ради з прав людини розглянув і схвалив три кандидатури, подані народними депутатами. Таким чином, у Верховній Раді має відбутися голосування за три кандидатури – Людмилу Денісову (фракція "Народний фронт"), Сергія Алексєєва (фракція "Блок Петра Порошенка"), Андрія Мамалигу (адвокат, правозахисник, громадський діяч).

Згодом у Верховній Раді зареєстрували проект закону 7018-1 про внесення змін до закону "Про Регламент Верховної Ради України" (щодо порядку призначення на посаду та звільнення з посади Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини), ініціатори якого пропонують повернутися до процедури таємного голосування за омбудсмена. При цьому в новому законі про Конституційний суд скасовано норму таємного голосування за Уповноваженого ВР з прав людини.