ЄС прийняв резолюцію, у якій підтримав Україну та засудив дії Росії

17 Липня 2014, 17:28

Згідно з резолюцією, ЄС підтримує "мирний план" президента України Петра Порошенка як "основний шанс на деескалацію і встановлення миру".

У резолюції ЄС закликає Росію дотримуватись міжнародних зобов'язань, сприяти реальним мирних переговорів і використовувати свій вплив для припинення будь-якого насильства.

Депутати асамблеї ЄС "підтверджують право України на самооборону", нагадують, що "міжнародне співтовариство підтримує єдність, суверенітет і територіальну цілісність України".

Європейці вважають приєднання Криму до РФ незаконним і відмовляються приймати будь-які рішення так званої нової влади на півострові, а також вітають рішення ЄС заборонити імпорт товарів з Криму та Севастополя".

Європарламент також висловив співчуття щодо ситуації навколо української льотчиці Надії Савченко, яка перебуває у полоні росіян у воронезькому СІЗО. ЄС вимагає негайного звільнення всіх заручників, утримуваних в Україні чи в Росії.

Також депутати вимагають від Ради ЄС ввести "третю фазу" прийнятого в березні трьохступеневого плану санкцій, якщо "того зажадає ситуація".

Європарламент наполягає на посиленні ролі спеціальної місії спостерігачів ОБСЄ, на збільшенні виділяються їй матеріальних і фінансових коштів, "щоб допомогти Україні у контролі та моніторингу прикордонних районів".

Серед вимог і побажань, звернених до Києву, Європарламент підкреслює крайню необхідність внутрішніх економічних і політичних реформ, проведення незалежного та неупередженого розслідування з міжнародною участю всіх подій, що спричинили смерть людей, і злочинів проти людяності, які мали місце у всіх частинах України з листопада 2013 , та притягнення винних до відповідальності.

Європарламент "нагадує про необхідність зупинити систематичне і структурний згортання прав людини, подолати погане управління, широко поширену корупцію і колосальну тіньову економіку в Україні; підкреслює важливість продовження процесу конституційної реформи", закликає прийняти "антидискримінаційний закон, який відповідає європейським стандартам".

Він вважає вкрай важливим почати поступовий процес децентралізації центральної влади з передачею повноважень регіональним і муніципальним адміністраціям "без підриву внутрішнього балансу влад або ефективного функціонування держави".

Два пункти резолюції присвячені проблемі поставок і транзиту російського газу. Європарламент "підкреслює необхідність пошуку чіткого, справедливого і стабільного рішення для забезпечення безпеки поставок газу з Росії в Україну", причому "ЄС повинен і далі грати свою роль у сприянні досягнення угоди, що дозволяє Україні платити конкурентоспроможну, а не політично вмотивовану ціну".

Він звертає увагу на те, що "використання енергетичних ресурсів як інструмента зовнішньої політики підриває довгострокове довіру до Росії як надійного торговельного партнера ЄС". Депутати закликали "забезпечити достатню подачу газу [в Україні] через реверсні трубопроводи з суміжних держав ЄС".

Європарламент привітав створення Європейською комісією Групи підтримки для України, яка допомагатиме українським властям проводити політичні та економічні реформи і виконувати "Європейську порядку денного реформ".